Fiyatı ile cep yakan Apple Vision Pro için ucuz model geliyor

Apple Vision Pro’nun yüksek fiyatı ve sınırlı üretim kapasitesi nedeniyle satış rakamlarının beklentilerin altında kalması, Apple’ı daha ekonomik bir model geliştirmeye itmiş olabilir. Apple’a yakın kaynaklardan gelen en son bilgilere göre, bu yeni Vision Pro modelinde maliyeti ve satış fiyatını düşürebilmek için daha düşük kaliteli ekranlar kullanılabilir.

Apple Vision Pro, 3500 dolar etiketiyle satılıyor

Apple Vision Pro’da kullanılan yüksek çözünürlüklü micro-OLED panellerin maliyeti oldukça yüksek. Geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Apple cephesi, cihazın tamamının toplamda 1500 dolara mal olduğunu açıklamıştı. Bu anlamda yeni dönemde Apple, Apple Vision Pro için beraber çalıştığı ekran tedarikçisi Sony ile olan anlaşmasına son verip, Samsung veya LG gibi farklı üreticilerle çalışmayı tercih edebilir.

Samsung, Apple Vision Pro’da kullanılanlara benzer renk filtrelerine sahip OLED paneller üretebiliyor. Bununla birlikte Apple’ın yeni nesil iPhone 16 serisinde Samsung ile çalışıyor olması da Apple Vision Pro için tedarikçi değişikliğine işaret edebilir.

Daha uygun fiyatlı modelde ekranların yanı sıra tasarım ve özelliklerde de bazı değişikliklerin yapılacağı düşünülüyor. Buna göre, daha hafif ve ucuz malzemeler kullanılarak bir takım sensörlerden vazgeçilebilir. Daha uygun fiyatlı Apple Vision Pro’nun ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor. Buna karşın isimde bir kısalmaya gidilip, Apple Vision adıyla piyasaya sunulması beklenebilir.

Peki sizler Apple Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Cihazı deneyebildiniz mi? Görüşlerinizi bizlerle sosyal medya hesaplarımız ve yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir